Neléčení
Léčba po telefonu není léčba!
To už se rovnou můžete léčit po internetu. Téměř dva roky je tu totálně zanedbaná primární péče, rada aby jste si na C19 vzali Ibalgin nebo Paralen není úplně nejvhodnější ani jeden totiž narozdíl od Acylpirinu nezabraňuje tvorbě krevních sraženin. Při horečce či zvýšené teplotě se totiž krev začíná zahušťovat, pro účinné sražení teploty je tedy nutno krev ředit (to se mmch doporučuje i při migrénách nebo úpalu). Zatím co Ibalgin a Paralen řeší následky teploty (bolest hlavy, kloubů atd..) tak Acylpirin řeší příčinu horečky.
Z různých stran je slyšet – zavolejte lékaři a on to s Vámi telefonicky vyřeší. OK nebýt jedním z postižených léčbou po telenu, tak by se mi této situaci těžko věřilo. Když jsem se po 3 dnech dovolala – kvůli „banalitě jako byl astmatický záchvat“ jsem potřebovala napsat léky, vyslechla jsem si pouze 20ti minutovou přednášku o nutnosti PCR testu. Do té doby jsem neměla tušení, že PCR test řeší astma…. A že bez PCR testu do ordinace nesmím, říkám, že nepotřebuji jít do ordinace, že mi stačí když mi DR pošle recept do emailu stejný jako loni (máma mívá prostě 1x za rok ve stejnou dobu ast. záchvat). Tak jsem si opět vyslechla přednášku o tom, že musí mít PCR test neboť to je určitě C19 a ne astma.
NO! Asi nevím po těch letech jak vypadá astmatický záchvat, asi je sestra lepší diagnostik než doktor a v tomto případě i než pacient. Setra mne ani na doktorku nepřepojila. Tak jsem praštila telefonem a šla si léky obstarat tam kde mi je bez problémů napsali po nahlášení diagnózy, minulé léčby a potřebných údajů o pacientovi. Máma navzdory léčbě po telefonu svůj ast. záchvat opět přežila.
Pokud 90% drogových dealerů s tabulkami léčí pouze takto, pak se nemůžeme divit počtu mrtvých na celkem blbou, ale léčitelnou virózu. Pak se není čemu divit, že máme zanedbané daleko horší nemoci – jako jsou kardio, neuro či rakoviny.
Přitom máme i na C19 léky! Jsou známé, levné a hlavně jsou už i vyzkoušené a to několika mnoha studiemi předních lékařů. Ale my je pro jistotu zakážeme. Být konspirační teoretik, pak řeknu, že v primání léčbě byl vydán rozkaz neléčit, v nemocnicích defacto taktéž. Protože počkáme na tu spásnou Tečku a ještě lépe vyřešíme důchodovou otázku (tím, že ty staré prostě necháme 2 roky bez primární léčby a hlavně je léčit nebudeme a počkáme až umřou)
Ivermektin byl objeven v roce 1975 a poprvé uváděn na trh jako veterinární léčivý přípravek v roce 1981. Lidské aplikace následovaly koncem roku 1980. William Campbell a Satoshi Ōmura získali v roce 2015 Nobelovu cenu za fyziologii nebo medicínu za svůj objev a aplikace. Lék je na seznamu základních léků Světové zdravotnické organizace, a je schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv jako antiparazitární látka. V roce 2018 byl ivermektin 420. nejčastěji předepisovaným lékem ve Spojených státech s více než sto tisíci předpisy. Je k dispozici jako generikum. V humánní medicíně je ivermektin lékem volby proti elefantiáze, říční slepotě, malárii, horečce denge a řadě gastrointestinálních parazitóz. V rozvojových zemích se používá zcela běžně preventivně.
Jeho vliv na C19 se může jevit jako sporný, nicméně již mnoho lékařů jej aplikovalo ihned po zjištění pozitivity a světe div se zdá se, že fungoval. Jeho problém je, že je levný, bezpečný bez výraznějších kontraindikací. Ale co je hlavní není v tabulkách na C19, tudíž není možnost ho aplikovat. Neboť víme, že naši drogový dealeři bez tabulky (seznam schválených léčiv na konkr. nemoc) nepředepíší ani antibiotika.
Dalším lékem opět vyzkoušeným mnoha lékaři světa je Isoprinosine (Groprinosin, Neosin nebo Eloprine) – Inosin pranobex (IP) byl podle Souhrnu údajů o přípravku schválen k použití v Evropě v prosinci 1981. Na světový trh byl uveden již v roce 1971 (nejprve v Argentině) a registrován v několika zemích k léčbě virových infekcí. V současnosti je k dispozici ve více než 70 zemích jako antivirotikum s imunomodulačním účinkem. V roce 1982 získal ve Francii Galénovu cenu jako lék roku v oboru neurologie. Dnes je dostupný pod různými obchodními názvy: Isoprinosine, Immunovir, Viruxan, Virustop, Dilimmun apod. První patent na syntetický derivát purinu – inosin acedoben dimepranol (IAD, syn. inosin pranobex) – získal americký občan Dr. Paul Gordon v roce 1972.
Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. – celá studie
Určitě je vhodné použít Isoprinosine co nejdříve po objevení prvních příznaků onemocnění jako jsou horečka a kašel, bolest svalů, kloubů, malátnost.
Při léčbě Covid-19 je dobré využít maximální dávkování a to 4×2 tbl (4×1000 mg = 4g/den). Délka léčby by měla být 7-10 dní nebo dva dny po vymizení příznaků.
Pro děti od 1 roku je dávkování 50 mg/kg tělesné hmotnosti, tj. 1 tableta/10 kg do 20 kg tělesné hmotnosti. Dále je dávkování jako u dospělých pacientů.
Šestihodinové intervaly mezi dávkami není nutné striktně dodržovat třeba kvůli spánku a to je
výhoda preparátu. Je asi zbytečné aplikovat lék mladým a jinak zdravým osobám (bez chronického onemocnění) a s mírnými příznaky onemocnění, ale je vhodné jej použít k iniciální léčbě všech zdravotnických pracovníků, dále pacientů nad 50 let, a u všech pacientů s chronickým onemocněním. Dále u všech, u kterých by bylo podezření na opakovanou inokulaci infekční dávky během inkubační doby, jako jsou lékaři a veškerý zdravotnický personál, kteří pečují o nemocné, dále stomatologové pro jasně přímý kontakt a další profese, kde by se opakovaná inokulace nedala vyloučit. Podání u velmi těžkých infekcí a u primárního virového zánětu plic by asi nebylo tak úspěšné, i když se v éře před zahájeným očkování proti spalničkám prokázalo že je Isoprinosine efektivní v prevenci úmrtí na komplikace spalniček včetně primární spalničkové pneumonie, plané neštovice, herpes….
Oba tyto do té doby volně dostupné léky byli ihned po začátku „pandemie“ staženy z lékáren, takže tu máme levný generický lék fungující na bakterie, viry a parazity nebo levný lék jež lze nazvat širokospektrálním antivirotikem jehož základní funkcí je podpora imunity. Ani jeden v CZ neseženete. Isoprinosine možná a jen na předpis. Jenže pokud nemáte zrovna spalničky asi těžko vám ho DR předepíše, určitě ne v době neléčení a hystericky schovávajících se doktorů před pacienty.
Dnes po dvou letech máme už i další léky na tuto „blbou virózu“ a přesto je doktoři stále nepředepisují pacientům v primární péči. Proboha kam jsme se to dostali? Drogový dealeři neléčí, nejsou schopni ani přeposlat recept na léky podle tabulek. Mám pocit, že bude bezpečnější jít ke svému veterináři. Ostatně to už tvrdím několik let.